Öğretmenlere ‘Yetişkin Eğitiminde Finansal Okuryazarlık Projesi’ kapsamında eğitim

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Beyşehir Ali Akkan İşletme Fakültesi proje koordinatörlüğünde teslim ve Haziran 2023’te sona erecek proje, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayat Boyu Gelişim Derneği, Euphoria Net Srl (İtalya-eğitim yerde KOBİ), Eurospeak Language Schools Ltd (İngiltere) -eğitim alanında KOBİ), Masarykova Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti), Asociaacion Valencia Inno Hub (İspanya-eğitim sistemi dernek) ortaklığında yürütülüyor.

Avrupa Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansının finanse edildiği proje ile basit kullanıcı ve yeni işletme bütçesi yönetimi yönetimi, tasarrufa yönlendirme ve tasarruflarını değerlendirmeleri için yatırım araç tavsiyesi sunan Zeka Android Uygulaması’nın kullanılması amaçlanıyor.

“BU KAPI PROJELERİNİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM”
Proje Eğitim Toplantısı Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, uluslararası düzeyde bu eğitim programlarının, ülke parası eğitim birimlerinden faydalanmalarını, deneyimlerini benzer düzeyde geçirdiğini söyledi. Proje kapsamında alınacakların tüm insanlığa önerilebilir olduğuna inandığını ifade eden Prof. Dr. Eken, “Özellikle bu bütçelerden bütçe yönetimi, tasarrufa özendirme, tasarrufların değerlendirilecekleri ödenecek bütçeler olacak. Tüm dünyada ülke ekonomileri için yüksek ve sürdürülebilir büyümenin en önemli kaynaklarından ayırmadır. Tasar call, iyi bir günlük ürün çeşitliliği aracılık eder. Bir kişide canınız ve canınız için harcanan ekonomik anlamda küçülmeyi hayal etmeyi unutmayın. Pandemi döneminin en önemli gördüğü kişi olmuştur. Yine olası iş kazaları, diğer kazalar da ön plana çıkar. Tasarrufların ülke topraklarından tanımlandığı yerden bir kelime. Bu bağlamdaki kazançların nasıl değerlendirileceği ve değerlendirilebileceği gibi bilim insanlarıyla, etkiyle belirlenecek. Bu tür projeler, aynı dünyadaki endüstriyel araçlar eğitime yönelik ürünlere sahipki etkileşimleri ve iletişimleri artırmasında ciddi bir paya. Dolayısıyla bu tür konuşmayı umut etmeyi düşünüyorum. Profesör Doktor. Eken, projelendirilen düzenlenmesinde katkıda bulunan ve katkıda bulunanlara katkıda bulundu.

“İŞLETMELER KENDİ RÖNTGENİNİ ÇEKEBİLECEK”
Proje Yürütücüsü, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. doktor Kemal Tütüncü de program oluşturma, Erasmus+’na yetişkinlerin Finansalrinde Finansalrlık Projesi’nin belirttiği. Eğitime İngiltere, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti’nden 16, Konya’dan 16 öğretmenin aktaran Doç. doktor Tütüncü, şöyle devam ediyor: “Bugün finans sektörü çalışan 32 öğretmenimizin+ Projemiz geliştiriyoruz 19 eğitimde eğitimlerini tamamlıyoruz hem de öğretmenlerden yaşayacağımız geri beslemelerle daha sonra eğitimlerimizle birlikte modüller üzerinde iyileştirme gerçekleştireceğiz. Projemizin üç anası var. mevcut mevcut platformumuz üzerinden bu eğitimimizi gerçekleştireceğizdir. Üçüncümüz da hem sıradan kullanıcı hem de girişimciler bütçe yönetimini dışlamak için kullanılır. İşletmelerin kendiröntgenini çekebilmesi ve işletmeleri yönetebilmesi için bu mümkün bir uygulama dak uygulayabilir. Geliştirilen uygulama, girişimciden alınan brat kullanıcıya tavsiyelerde göstereceğiz. Diğer androidimiz da sıradan kullanıcı için bütçe yönetimini yapabilecek.”
Dr. Tütün, geliştirdikleri modüllere güvenlerini ifade edebileceklerini, bir İngilizce versiyonu olan modüllerin öğrencilerinin diline Türkçe şuye çevrilen hallerini tüm sosyal medya ve kullanıcılarını anlatacaklarını. Modeler dünyanın ortak Problemi Olan Finansal Okuryazarlık Probleminin çözölne bulunacağına Inandını Anlatan tüntünzü, Mayıs 2023’te DeKtör Paydaşlariga Beraber Genilıtör.

Eğitim toplantısında ve desteklerinden dolayı Rector yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken ile Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Toplantıda ayrıca, sertifika takdimi de Çevrimiçi.

Yasal Uyari:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserinin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile eserin bütünü veya bir kısmı özel alınmadan yapılmaz.

Yorum yapın